Modne rośliny 2021 – wyjątkowe okazy!

Modne rośliny 2021 – wyjątkowe okazy!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Te rośliny ogrodowe będą szczególnie modne w sezonie 2021. Wśród nich wyjątkowe okazy, a wszystkie dobrze przystosowane do naszego klimatu. Zobacz!

Oto 5 wyjątkowych okazów, które warto zasadzić w ogrodzie w tym roku. Wszystkie z nich z łatwością kupimy w polskich sklepach.

Fot. Couleur / Pixabay 

1. Modne rośliny ogrodowe 2021: Aktinidia ostrolistna (Actinidia agruta)

Modną w tym roku odmianą będzie Hokey Pokey. To efektowne pnącze może wyrosnąć nawet do 4 m, owijając się wokół podpór. Posiada dwukolorowe liście – zielone z nieregularną żółtą obwódką. Jesienią roślina przebarwia się całkowicie na żółto i rodzi jadalne owoce. Aktinidię ostrolistną najlepiej zasadzić przy pergoli, altanie lub ogrodzeniu w nasłonecznionym miejscu.

2. Modne rośliny ogrodowe 2021: Alstremeria (Alstroemeria)

Roślina ta występuje w 65 gatunkach. W tym sezonie zachwycamy się odmianą Indian Summer, która charakteryzuje się ozdobnymi, brązowo-bordowymi łodygami oraz efektownymi kwiatami w kolorach czerwieni, żółci i pomarańczu. Bylina ta ma zwarty kształt i osiąga 60-90 cm wysokości. Dobrze czuje się w ciepłych stanowiskach. Uwaga: nie jest w pełni mrozoodporna!

3. Modne rośliny ogrodowe 2021: Berberys Thunberga (Berberis Thunbergii)

To karłowaty krzew o wdzięcznym, zbliżonym do kulistego kształcie. Jego gałęzie i liście są mocno zwarte i charakteryzują się zjawiskowym, zielono-czerwonym zabarwieniem. Roślina może tworzyć piękne kompozycje z zielonymi krzewami. Dobrze poczuje się towarzystwie niskich roślin – sama osiąga do 50 cm wysokości.

4. Modne rośliny ogrodowe 2021: Budleja Davida (Budleja davidii)

Ta zjawiskowa ozdoba ogrodu znana jest również pod nazwą „motyli krzew”. Jej piękne kwiatostany występują w barwach ciemnoniebieskich, fioletowych, czerwonych, różowych i białych. Szaro-zielona korona liści krzewu rozrasta się do szerokości 1 m i 60 cm wysokości. Budleja Davida lubi słoneczne stanowiska.

5. Modne rośliny ogrodowe 2021: Parocja perska (Parrotia persica)

Parocja perska to krzew z rodziny oczarowatych. Występuje również w postaci drzewa, znanego jako „żelazne drzewo”. W tym sezonie skupiamy się na odmianie Persian Spire. Krzew ten charakteryzuje się zwartym kolumnowym kształtem i dekoracyjnymi liśćmi w kolorach zieleni i bordo. Jesienią z kolei liście parocji przybierają barwy żółte, pomarańczowe lub czerwone. Krzewy te lubią ciepłe i słoneczne stanowiska.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Grys do ogrodu – jakie ma zastosowania?
Grys do ogrodu – jakie ma zastosowania?
Grys to materiał, który znajduje szerokie zastosowanie w ogrodnictwie. Jest to kamień o średnicy od 2 do 64 mm, który może mieć różne kolory i kształty. Grys jest popularnym wyborem wśród ogrodników, ponieważ jest trwały, łatwy w utrzymaniu i estetyczny. W tym artykule omówimy, jakie są zastosowania grysów w ogrodzie.
Drewno jako element projektowania krajobrazu: Kreatywne zastosowania i inspiracje
Drewno jako element projektowania krajobrazu: Kreatywne zastosowania i inspiracje
Drewno jako element projektowania krajobrazu oferuje nieograniczone możliwości kreatywnego wyrażania się.
Jak wybrać idealne drzwi pokojowe do twojego nowoczesnego domu?
Jak wybrać idealne drzwi pokojowe do twojego nowoczesnego domu?
Wybierz drzwi pokojowe idealnie pasujące do Twojego nowoczesnego domu. Dowiedz się, jakie rozważyć czynniki, a także kiedy i gdzie dokonać zakupu.
Ostatnie wpisy