Modne rośliny 2021 – wyjątkowe okazy!

Modne rośliny 2021 – wyjątkowe okazy!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Te rośliny ogrodowe będą szczególnie modne w sezonie 2021. Wśród nich wyjątkowe okazy, a wszystkie dobrze przystosowane do naszego klimatu. Zobacz!

Oto 5 wyjątkowych okazów, które warto zasadzić w ogrodzie w tym roku. Wszystkie z nich z łatwością kupimy w polskich sklepach.

Fot. Couleur / Pixabay 

1. Modne rośliny ogrodowe 2021: Aktinidia ostrolistna (Actinidia agruta)

Modną w tym roku odmianą będzie Hokey Pokey. To efektowne pnącze może wyrosnąć nawet do 4 m, owijając się wokół podpór. Posiada dwukolorowe liście – zielone z nieregularną żółtą obwódką. Jesienią roślina przebarwia się całkowicie na żółto i rodzi jadalne owoce. Aktinidię ostrolistną najlepiej zasadzić przy pergoli, altanie lub ogrodzeniu w nasłonecznionym miejscu.

2. Modne rośliny ogrodowe 2021: Alstremeria (Alstroemeria)

Roślina ta występuje w 65 gatunkach. W tym sezonie zachwycamy się odmianą Indian Summer, która charakteryzuje się ozdobnymi, brązowo-bordowymi łodygami oraz efektownymi kwiatami w kolorach czerwieni, żółci i pomarańczu. Bylina ta ma zwarty kształt i osiąga 60-90 cm wysokości. Dobrze czuje się w ciepłych stanowiskach. Uwaga: nie jest w pełni mrozoodporna!

3. Modne rośliny ogrodowe 2021: Berberys Thunberga (Berberis Thunbergii)

To karłowaty krzew o wdzięcznym, zbliżonym do kulistego kształcie. Jego gałęzie i liście są mocno zwarte i charakteryzują się zjawiskowym, zielono-czerwonym zabarwieniem. Roślina może tworzyć piękne kompozycje z zielonymi krzewami. Dobrze poczuje się towarzystwie niskich roślin – sama osiąga do 50 cm wysokości.

4. Modne rośliny ogrodowe 2021: Budleja Davida (Budleja davidii)

Ta zjawiskowa ozdoba ogrodu znana jest również pod nazwą „motyli krzew”. Jej piękne kwiatostany występują w barwach ciemnoniebieskich, fioletowych, czerwonych, różowych i białych. Szaro-zielona korona liści krzewu rozrasta się do szerokości 1 m i 60 cm wysokości. Budleja Davida lubi słoneczne stanowiska.

5. Modne rośliny ogrodowe 2021: Parocja perska (Parrotia persica)

Parocja perska to krzew z rodziny oczarowatych. Występuje również w postaci drzewa, znanego jako „żelazne drzewo”. W tym sezonie skupiamy się na odmianie Persian Spire. Krzew ten charakteryzuje się zwartym kolumnowym kształtem i dekoracyjnymi liśćmi w kolorach zieleni i bordo. Jesienią z kolei liście parocji przybierają barwy żółte, pomarańczowe lub czerwone. Krzewy te lubią ciepłe i słoneczne stanowiska.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Poradnik montażu paneli ogrodzeniowych – jak zrobić to krok po kroku
Poradnik montażu paneli ogrodzeniowych – jak zrobić to krok po kroku
Zapraszamy do praktycznego poradnika, który pokaże Ci jak efektywnie i bez zbędnych problemów zamontować panele ogrodzeniowe. Kompetentne porady krok po kroku, od przygotowania materiałów, przez montaż do efektu końcowego.
Maty wiklinowe – naturalny i praktyczny dodatek do Twojego domu i ogrodu
Maty wiklinowe – naturalny i praktyczny dodatek do Twojego domu i ogrodu
Maty wiklinowe to nie tylko naturalny element dekoracyjny, ale również praktyczny dodatek do Twojego domu i ogrodu. W tym artykule przedstawimy trzy powody, dla których warto wybrać maty wiklinowe, oraz kilka wskazówek dotyczących ich zastosowania i pielęgnacji.
Jak wybrać idealny bukiet na prezent z dostawą pod drzwi?
Jak wybrać idealny bukiet na prezent z dostawą pod drzwi?
Zrozum, jak dobierać kwiaty, aby stworzyć doskonały bukiet na prezent i dowiedz się jak zamówić szybką dostawę prosto pod drzwi odbiorcy. Idealny pomysł na prezent dla bliskich na każdą okazję!
Ostatnie wpisy